Ankesat
Ēdo person i interesuar mund tė paraqesė njė ankesė me shkrim nė ERRU nqs ai/ajo ėshtė i mendimit qė operatori i tij/saj nuk pėrmbush detyrimet ligjore ose/dhe kontraktuale. Si instancė e parė ēdo ankesė duhet tė paraqitet tek operatori qė tė mund tė ndiqet pėrmes proēedurave tė operatorit pėr zgjidhjen e ankesave. Nė rast se klienti mbetet i pakėnaqur dhe problemi vazhdon mund tė paraqitet njė ankesė me shkrim pranė ERRU. ERRU do tė analizojė ēėshtjen, duke informuar operatorin e liēencuar mbi shkeljen e pretenduar tė kontratės apo kundravajtjes me ligjin dhe duke kėrkuar njė deklaratė me shkrim.


Njoftim pėr Kėshillim Publik


Kėshillim Publik mbi Draft Rregulloren pėr procedurat e ankimit nė Komisionin Kombėtar Rregullator tė sektorit tė furnizimit me ujė dhe largimit e pėrpunimit tė ujėrave tė ndotura, pėr njė tė licensuar

Draft Rregullore "Procedura e ankimit nė Komisionin Kombėtar Rregullator tė sektorit tė furnizimit me ujė dhe largimit e pėrpunimit tė ujėrave tė ndotura, pėr njė tė licensuar"

Relacion mbi projektaktin normativ administrativ: Rregullore "Procedura e ankimit nė Komisionin Kombėtar Rregullator tė sektorit tė furnizimit me ujė dhe largimit e pėrpunimit tė ujėrave tė ndotura, pėr njė tė licensuar" dokument pėr kėshillim publik"

Ftojmė tė gjitha palėt e interesuara tė shprehin komentet/mendimet e tyre me shkrim brenda datės 04.04.2019 dhe t'i dėrgojnė me e mail nė adresėn public@erru.al ose nė adresėn zyrtare tė ERRU-sė


Ju mund tė dėrgoni me shkrim ankesėn tuaj nė adresėn postare:

Enti Rregullator i Ujit
Rr: "Viktor Eftimiu",
Ndėrtesa 1, Kati IV,
Tiranė, Shqipėri