Situata e licencimit
Situata e licencimit Aktualisht janė 56 shoqėri ujėsjellės-kanalizime qė operojnė nė sektorin e furnizimit me ujė, largimin dhe pėrpunimin e ujėrave tė ndotura dhe ofrojnė njė ose disa prej shėrbimeve (furnizim me ujė, trajtim tė ujit tė pijshėm, largimin e ujėrave tė ndotura, trajtimin e ujėrave tė ndotura). Situata e licencimit ėshtė siē mund tė shihet nė tabelėn e mėposhtme: